Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Volvo V40 Ocean Race 1.6 D2 115 KM (AT) - pomiar spalania

Volvo V40 Ocean Race 1.6 D2 115 KM (AT) – pomiar spalania↓↓ Więcej Informacji ↓↓
Nasz pomiar spalania w modelu Volvo V40 w wersji Ocean Race z silnikiem 1.6 D2 o mocy 115 KM z automatyczną skrzynią biegów.

Zobacz również:
1. Dokładny pomiar przyspieszenia – https://www.youtube.com/watch?v=sLzq9aLotyw&list=PLk8nX41C7fdirEk7F3ZFxUI2_jHiF43uT&index=1

Zobacz również inne pomiary spalania – https://www.youtube.com/playlist?list=PLk8nX41C7fdhpjXdc3sddqNYfdYgzB7zi

Zobacz inne testy aut marki Volvo – https://www.youtube.com/playlist?list=PLk8nX41C7fdjUAoNAxsPBuAgSSYXHuu94

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Subskrybuj nasz kanał, jeśli nie chcesz przegapić najnowszych testów – http://www.youtube.com/user/autocentrumkropkapl?sub_confirmation=1

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Wszystko o Volvo V40 na AutoCentrum.pl – http://www.autocentrum.pl/volvo/v40/

Pomiary przyspieszenia i głośności na AutoCentrum.pl – http://www.autocentrum.pl/nasze-pomiary/

Nasza strona – http://www.autocentrum.pl/
Facebook – http://www.facebook.com/AutoCentrumPL
Google+ – http://www.google.com/+autocentrumpl
Twitter – https://twitter.com/AutoCentrumpl

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

18 thoughts on “Volvo V40 Ocean Race 1.6 D2 115 KM (AT) – pomiar spalania

  1. Jest to ten starszy D2 1.6, konstrukcja PSA. Potwierdzam spalanie, rzeczywiście ma tak niskie jak na filmie. Zrobione 50 tys. kilometrów (połowa na trasie, a połowa dojazdy ok 10 km po mieście) i całkowite średnie spalanie wg komputera poniżej 6 litrów. W trasie bez problemu poniżej 4l można zejść. Silnik dobrze wyciszony (również w zakresie 90-140km/h) – jest trochę głośniej niż w wersjach benzynowych, ale w tych już praktycznie nie słychać, że silnik chodzi. Wysoki moment obrotowy sprawia, że nie ma się wrażenia zamulania. Nie jest wyścigówką, ale przyjemnie ciągnie od niskich obrotów. Prędkościomierz przekłamuje o 4km/h, w zasadzie niezależnie od prędkości (licznikowe 94 to 90 na gps, 144 to rzeczywiste 140). Komputer zaniża spalanie dokładnie o 5% względem dystrybutora, a więc 4.0 według komputera to prawdziwe 4.2. Wciąż to jest niezły wynik i ponad 1000 km na jednym baku spokojnie można w trasie przejechać.

  2. Witam. Zauważyłem że testowane były Nissany X-Trail i Qashqai w wersjach diesel'owych 1.6 130KM, a czy można by było przetestować najnowszą wersję Nissana Qashqai z silnikiem benzynowym 1.6 160KM?? Jeśli da radę to bardzo bym prosił 🙂 Pozdrawiam.

  3. Spalanie może niskie ale i tak jak kupimy diesla to nam sie zwróci ta  inwestycja dopiero  po 100 tys km lub wiecej …  benzyniak pali  wiecej srednio  o ok 2 l  lecz jest ok 10 tys zł tanszy od diesla

  4. Spalanie katalogowe 🙂 Zresztą prawie wszystkie modele Volva V40 jakie były testowane mają spalanie katalogowe, wyjątek jest D4 cross country gdzie spalanie wyszło o dziwo wysokie bo aż 4.4 litra a producent podaję 3.8 i do dzisiaj ubolewam ten wynik. Zresztą zakupiłem V40 d4 i w maju powinna być już do odbioru mam nadzieję, że jednak spalanie katalogowe jest do zrobienie w D4 bo różnica aż 0.6 różnicy co podaję producent w D4 (nie wiem skąd taki błąd). D2 pokazuję, że jest najbardziej ekonomicznym kompaktem w klasie premium 🙂 Życzę wesołych świąt dla ekipy AutoCentrum i wszystkich oglądających i komentujących tutaj 🙂

  5. Ale te silnika mają tak palić sek w tym że subaru 2.0 Flat Four pali w trybie Dynamic 9.2… Jak by to miało 130 km to i dynamika była bo dobra. Musisz mieć tyle koni ile będzie faktyczne docelowe obciążenie pojazdy czyli np: samochód rodzinny 4x75kg plus pełny bagażnik. Czyli auto rodzinne musi mieć 170-180km min. inaczej jak pojedziesz tak załadowany w góry będzie płacz…

Dodaj komentarz

Zadzwoń!