Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
[PL/EN] Renault Laguna II phase I - Zestaw wskaźników - informacje

[PL/EN] Renault Laguna II phase I – Zestaw wskaźników – informacje[WITH ENGLISH SUBTITLES / NAPISY PL] Opis wymiany zegarów na taki z wersji „poliftowej” wraz z ich konfiguracją, diagnostyka każdego typu wskaźników, co gdzie podłączyć itp.

-= SPIS TREŚCI – SZYBKO SKOCZ DO INTERESUJĄCEGO CIĘ FRAGMENTU =-

00:01 – Wprowadzenie
01:03 – Zestaw wsk. wersja „niższa” – omówienie ogólne
02:44 – Zestaw wsk. wersja „niższa” – diagnostyka – auto-test
06:00 – Zestaw wsk. wersja „niższa” – interwał serwisowy
09:00 – Wymiana zestawu wskaźników na inny model
09:58 – Zestaw wsk. wersja „wyższa” – omówienie ogólne
11:38 – Zestaw wsk. wersja „wyższa” – diagnostyka – auto-test
14:28 – Zestaw wsk. wersja „wyższa” – diagnostyka oraz programowanie – Renault CAN CLIP
16:58 – Zestaw wsk. wersja „wyższa” – diagnostyka oraz programowanie – DDT2000
19:45 – Zestaw wsk. wersja „polift” – omówienie ogólne
27:58 – Zestaw wsk. wersja „polift” – diagnostyka – auto-test
29:03 – Zestaw wsk. wersja „polift” – diagnostyka oraz programowanie – Renault CAN CLIP
40:40 – Zakończenie

-= POWIĄZANE MATERIAŁY WIDEO =-

Demontaż/montaż mechaniczny zestawu wskaźników:
https://youtu.be/q_q4MOse-SQ?t=3m54s

-= PATRONITE =-

Jeśli chcesz wspomóc rozwój kanału, możesz to zrobić za pomocą Patronite:
https://patronite.pl/misiekstaszic

Wspierają Ci którzy chcą, nikogo nie namawiam ani nie wymuszam. Z góry dziękuję – przekazane przez Was pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt potrzebny do realizacji nagrań wideo w lepszej jakości.

-= CHCESZ JESZCZE WIĘCEJ NA TEMAT RENAULT? =-

Polecam Wam kanał kolegi „Laguna Fan”
https://www.youtube.com/user/nio55ut

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

29 thoughts on “[PL/EN] Renault Laguna II phase I – Zestaw wskaźników – informacje

 1. Witam
  Potrzebuje interfejs do laguny 2 czy DDT 2000 zrobię rzeczy takie jak w clipie np zmiana km w liczniku itd
  Co polecasz do diagnozy tylko na własny użytek nie zajmuje się tym na większą skalę
  Dzięki za odpowiedź
  Ps masz wgatsupa lub messengera

 2. Witam. Nie mogę się połączyć z prędkościomierzem mojego samochodu Laguna 2 1.6 z 2006 roku. DDT4ALL widzi wszystkie jednostki sterujące, ale nie panel prędkościomierza. Co mogłoby być tego przyczyną? Dziękuję za fajne filmy.

 3. Czy ost typ zegarów można "zresetować" by wyswietlały i zczytały aktualny przebieg z komputera głownego, chodzi o to ze auto np ma 264tys a nowe zegry z innego auta pokazują 288tys…

 4. Wszystko tu jest fajnie pieknie pokazane ale nie ma pokazane jak podczas wymiany stan licznika był np 160 tys km a po wymianie na inny licznik okazuje sie ze 450 tys czy mozna wrócić do poprzedniej ilosci kilometrow w liczniku ?

 5. Thanks for your great work! – I had to replace my instrument "higher version of Equipment" and got a secondhand one same version, but with a lower Total KM. I cannot find the possibility to change the milage to the correct higher number of KM with my Renault Clip (chinese clone). I can find all the other configuration possibilities, but not the "change milage option.
  Do you know if this instrument is suppossed to be able to do that, please?
  My laguna 2 is: 2001 – V6 – 24V – Initiale

 6. Witam, mam pytanie ponieważ widzę że jest Pan obeznany w temacie tego samochodu. Czy jest szansa że będzie Pan wiedział jaka usterka może powodować zapalenie się kontrolki kontroli trakcji, przepustnicy i serwisu jednocześnie ?Dodam że włączają się one mimo wymiany przepustnicy i kilku innych części. Włączają się kiedy zgasi się silnik i po chwili chciałoby się panowanie jechać natomiast kiedy samochód trochę"odpocznie" około 20-40 minut same gasną. Kontrolką towarzyszy także wycie pod maską. Albo może ktoś z posiadaczy tego auta również miał taki problem i wie co z tym zrobić

 7. Oglądam Twój fimik i się zastanawiam. Otóż wymieniłem licznik z wersji najniższej (L2Ph1) do wersji nieco wyższej. (09:58 – Zestaw wsk. wersja "wyższa" – omówienie ogólne) z tym, że mam wskazniki od wody i paliwa z gęstymi kreskami, reszta jak na filmie. Moje pytanie – czy podczas uruchamiania (wkładania karty do czytnika) powinna zapalić się żółta Kontrolka check engine ? U mnie się ona nie zapala. Ewentualnie jak sprawdzić czy działa?

 8. if I change a bad cluster with a new one but having more mileage than the original one ,as you mentioned can I go to 999999km ,drive 3km ,will register the new cluster installed 2 km ,and after that can I increase and change to real miles? is It going to work properly after , but only until 700000km? is this true? IS ANY OTHER WAY TO DO IT ?

 9. Great video I put odometar froam laguna2ph2 in laguna 2ph 1.. It is work ok but have only one problem ewery time he show a el hand break servis I dont know why mz handbreak is manual not el is that posibal to clean of???

Dodaj komentarz

Zadzwoń!