Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
[PL/EN] Fiat Punto Evo ('09) i nowsze - Wymiana żarówek podświetlających panel klimatyzacji ręcznej

[PL/EN] Fiat Punto Evo ('09) i nowsze – Wymiana żarówek podświetlających panel klimatyzacji ręcznej[4K UHD 2160p] [ENGLISH SUBTITLES / NAPISY PL] Przepalające się żaróweczki podświetlenia panelu klimatyzacji to częsty problem Punto Evo (produkcja od 2009 do 2011 roku) oraz Punto (roczniki 2011 i młodsze). Wymienisz je samodzielnie w maksymalnie 30 minut, koszt jednej żaróweczki to 50 groszy.

!! Serdecznie dziękuję Dominice za użyczenie Kropka celem realizacji tego materiału !!

-= SPIS TREŚCI – SZYBKO SKOCZ DO INTERESUJĄCEGO CIĘ FRAGMENTU =-

00:01 – Wstęp
00:18 – Demontaż radioodtwarzacza
01:01 – Demontaż ramki ozdobnej oraz półkieszeni montażowej radioodtwarzacza
02:16 – Demontaż panelu sterowania nawiewem
02:41 – Wymiana żarówek podświetlających
03:18 – Uwagi końcowe dotyczące montażu całości
03:51 – Podziękowania dla Dominiki za użyczenie Kropka do odcinka 🙂
03:55 – Zakończenie

-= LAGUNA FAN oraz RYSIUNCIO =-

Polecam Wam kanały kolegów „Laguna Fan” oraz „Rysiuncio” traktujące o Renault:

https://www.youtube.com/user/nio55ut – Laguna Fan
https://www.youtube.com/user/rysiuncio – Rysiuncio

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

38 thoughts on “[PL/EN] Fiat Punto Evo ('09) i nowsze – Wymiana żarówek podświetlających panel klimatyzacji ręcznej

 1. Najgorsza prawa dolna śruba od panelu sterowania klimatyzacją, ta obok uchwytu na kubki. Bez małego klucza w kształcie litery L nie podchodź. Miałem grzechotkę, ale łącznie z bitem i jego nocowaniem nie mieściło się

 2. Dlaczego nie pokazales jak 2 srobke u dolu odkrecasz nie ma do niej podejscia ŁAPKA W DÓŁ za oszustwo .przez takich debili czlowiek tylko traci czas nie ma podejscia do drugiej sroby. Trzeba zdjac konsole srodkowa . Oszust .

 3. Ja musiałem rozbierać panel środkowy żeby dostać się do prawej dolnej śruby a żarówki wymieniłem demontując przedni plastik nawiewu który jest na zatrzaskach. Więcej roboty ale jakoś poszło. Filmik extra. 10/10 Pozdrawiam.

 4. Powiem, tak – 30 minut to może zajmuje to wprawnemu mechanikowi. Mi zajęło to 4h.. Najwiecej meczyłem się z dolna prawą srubą od konsoli nawiewu (nie mialem odpowiedniego klucza grzechotki – za duży a tam jest naprawde malo miejsca – więc trzeba kombinować np bitem ÷ kombinerki) oraz z odwróceniem tej konsoli.. Po za tym o ile idzie jakos wyciągnąc te wtyczki od żarówek, to za diabła nie idzie ich tam zakleszczyc z powrotem.. żeby zię trzymały..(wyłamuja sie zatraski podczas wyciągania – zresztą na filmie też widać ułamane- szkoda że autor nie wspomnial jak je przymocowal) w koncu zrobiłem to klejem na gorąco. .. Generalnie drugi raz bym się tego nie podjął:). Bez tego filmu to już wogóle- więc na pewno jest pomocny….ale pomija pewne etapy wg mnie i daje wrazenie że to takie proste…nie liczcie na to jeśli jesteście niewprawni

 5. WARNING!
  0:47 it's not so easy to remove it, first you need to push it from the right side and then remove it.
  2:25 (last two bolts) it is not possible to remove bolt on the right side using this tools..
  On the video you should show how to remove bolt on the right side..
  I would recomend to start whole process with LAST bolt and then if you made it, rest should be easier..

 6. Witam. Nie mogę wyciągnąć radia w Punto Evo. Wkładam wyjmaki, ale radio nie wychodzi, wyciągają się wyjmaki… Masz jakiś pomysł jak wypchnąć radio? Da się wyciągnąć górna półkę, tą nad nawiewami (po ściągnięciu gumy z półki jest jedna śruba na torks)?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!