Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Konfiskata auta za złamanie przepisów? | News OTOMOTO TV #14

Konfiskata auta za złamanie przepisów? | News OTOMOTO TV #14Czy w niedalekiej przyszłości w Polsce mandaty będą sięgać kwoty 5000 zł, a punkty karne będą kasowane co 2 lata? Czy w 2035 roku w UE będzie można jeszcze kupić nowe auto z silnikiem spalinowym? Jakie zmiany przyniósł lifting Kia Ceed oraz nowa generacja Opla Astry? Jak Ford próbuje naprawić swojego elektrycznego Mustanga? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym zestawieniu najciekawszych informacji z minionego tygodnia OTOMOTO TV. Zapraszamy do oglądania!

👂Odcinek dostępny w formie podcastu na Spotify: https://bit.ly/OM_podcast_news14

ZNAJDŹ NAS W INTERNECIE:
🔸 Strona WWW: https: https://bit.ly/146_otomoto
🔹 Dołącz do naszej grupy na FB: https://bit.ly/Funkiel_Grupa
🔸 Instagram: http://bit.ly/instagram_otomoto
🔹 Facebook: http://bit.ly/facebook_otomoto

O KANALE:
Na naszym kanale znajdziecie recenzje aut używanych i nowych. Filmy publikujemy co najmniej raz w tygodniu – zatem nie zapomnijcie zasubskrybować kanału, aby nie przegapić kolejnych filmów!

✔️ Subskrybuj kanał: http://bit.ly/subskrybuj_otomoto

✔️ Na OTOMOTO teraz także sprzedasz i kupisz CZĘŚCI: https://bit.ly/146_czesci

✔️ Współpraca oraz zgłoszenie auta do testów: youtube@otomoto.pl

Źródła materiałów: https://bit.ly/OM_news14

#przepisydrogowe #news #otomoto

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

28 thoughts on “Konfiskata auta za złamanie przepisów? | News OTOMOTO TV #14

 1. Wyprodukowanie i eksploatacja samochodu elektrycznego jest równoważne jeżdżeniu autem z silnikiem diesla o pojemności 3 litrów przez 8 lat. Do tego powstaje problem utylizacji akumulatorów. No cóż, komuniści zawsze odważnie zwalczali problemy nieznane w innych ustrojach gospodarczych 😉 Dlatego z komuchami należy rozmawiać za pomocą stryczka, bo na kulkę w łeb trzeba sobie zasłużyć ;P To samo tyczy się tego komuszego bydła z wiejskiej.

 2. Bardzo dobre zmiany, mam nadzieję że wejdą te zmiany, albo jeszcze ostrzejsze.
  Tak jak pedofilom powinno się odcinać wiadomo co, tak pijanym kierowcom (potencjalnym mordercom) zabierać prawo jazdy + samochód.

 3. Generalnie widzę tu poprostu dymanie kierowcow niemające nic wspólnego z pozbywaniem się nietrzeźwych kierowców pod wpływem. Troche to wygląda tak:

  – ok będziemy was dymac jeszcze bardziej na kase bo tak. Większe kary, ban na auto, szybciej stracicie prawko 😀
  – Panie premierze….a co z tą walką z nietrzeźwymi?
  – A…no….ten…tak tak…też cos tam będzie surowsze 🙂

 4. składka oc zależna od punktów karnych to bardzo dobry i skuteczny pomysł, funkcjonuje to np. w USA. Natomiast reszta to wyręczanie policji, nie chce się im łapać dlatego wolą słono karać

 5. Myślę, że te zmiany mogą zmniejszyć ilość wypadków. Jesteśmy pod tym względem na końcu stawki w UE. Chodź rzeczywiście troche strach byłoby jeździć po wejściu tych przepisów, bo są miejsca gdzie ograniczenia są mocno na wyrost i nie sposób tam poruszać się z taką prędkością, a jakiś zagożały policjant móglby wlepic mandat niewspołmierny do winy. Ja jestem za zaostrzeniem przepisów bezpieczeństwo jest ważniejsze.

 6. Zamiast się wkurzać na zmiany przepisów ruchu drogowego odniosę się do książki dostępnej na politechnice dotyczącej wypadków drogowych napisanej przez zespół profesora (nie pamiętam nazwiska). Z niej wiem, że bezpieczeństwo błędnie określane jest z nieprzekraczaniem prędkości samej w sobie czy też ilością wystawionych mandatów, tymczasem to nerwowe zachowanie się na drodze i nieprzestrzegania zasad pierwszeństwa czy też odległości wraz z brakiem odpoczynku lub alkoholem odpowiadają za większość wypadków. Do tego prawie nigdy po wypadku samochodowym nie jest analizowany stan techniczny samochodu (coś co przy wypadkach lotniczych sprawdzane jest pierwszorzędnie przez zespół wykwalifikowanych inżynierów)

 7. Te zaostrzenia są spoko ALE:
  1. To z tym samochodem, że może zostać mi zabrany na 3 miesiące to akurat nie jest dobre i uważam, że nie powinno karać się właściciela, a kierowcę.
  2. Punkty powinny się kasować co roku tak jak to jest teraz.
  3. Jeśli składka OC ma wzrastać od ilości pkt karnych to ich brak powinien obniżać mi zapłatę za OC o taką samą sumę wszystkim.

 8. Bardzo dobre zmiany w przepisach. Szczególnie ten o zatrzymaniu auta na 3 miesiące. Dodał bym jeszcze, że jak powtórnie pożyczy auto to przepada na rzecz funduszu ofiar wypadków.

 9. Kary dla pijanych jak najbardziej mogą wywindować w powietrze nawet na 1000 000zł (zwłaszcza dla posłów, sędziów, lekarzy i całej pozostałej "śmietanki nie do ruszenia" czy "towarzystwa wzajemnej adoracji"). Ale przekroczenie o 30km/h i końska kara spowoduje że wszędzie będziemy mieli ograniczenia do 40 bez przyczyny a drogówka zapije się na śmierć z radości mogąc udowadniać że są katami na drogach decydującymi czy będziesz miał co zjeść w tym miesiącu czy nie. Przy zarobkach ludzi którzy pracują za minimalną krajową, zmuszą ich aby sprzedali nerkę na pokrycie mandatu. Nie wszędzie jest Warszawa i nie wszędzie zarabia się takie pieniądze jak w sejmie. Zakładają nam coraz cięższe homonto bo wszystko uchodzi "władzy" płazem. Ja proponuję za jazdę po pijaku zabierać dożywotnio uprawnienia wykonywania zawodu i immunitety tym którzy powinni dawać przykład jako "elita", ta która ustanawia te przepisy.

 10. Spora część wypadków drogowych jest spowodowana nie zachowaniem bezpiecznego dystansu od poprzedzajacego pojazdu. Siedzenie na zderzaku jest zmorą polskich autostrad. A brak dystansu powoduje braku czasu na reakcje! Kiedy to zrozumiecie?

 11. Ja bylybym generalnie za tym żeby rozwijać technologie wodorową i unia mogla by sie do tego dołożyć, to jest przyszłość motoryzacji a nie auta elektryczne…..

 12. Konfiskata ? Absurd większość aut nie jest własnością prowadzącego kredyt lising służbowe poźyczone jako takich zając nie można nie narażając się na zarzut zaboru mienia . Kary dla prowadzących tak jak najbardziej surowe owszem ale
  jest jeden element kary który ma większe znaczenie od jej wysokości to nieuchronność i ten jest ważniejszy. Jeśli za coś mają uciąčns na 100% palec to jest większy straszak niż że może obetną rękę .

 13. W korporacji w której pracuje pewna grupa(lam) osób na siłę chcą usprawniać moją pracę mimo tego że nigdy nie byli na żadnych stanowiskach robotniczych. Azja, Rosja i USA śmieją się z pomysłów UE

Dodaj komentarz

Zadzwoń!