Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Kaski Arai vs Nissan - czy kask motocyklowy utrzyma masę 1800 kg?

Kaski Arai vs Nissan – czy kask motocyklowy utrzyma masę 1800 kg?🔔Subskrybuj: https://goo.gl/yl2KFk
Sklep Motobanda (Ubrania i Akcesoria Motocyklowe i Motobandowe!): https://motobanda.pl/sklep
►WIĘCEJ W OPISIE! ⬇⬇⬇

Ciekawość to ponoć pierwszy stopień do piekła, ale…
Niektóre dziwne, nieoczywiste, albo nierozważne rzeczy robi się właśnie z ciekawości. To jest właśnie video o jednej z takich akcji. Wiemy, że kaski motocyklowe pełnią kluczową rolę w zakresie bezpieczeństwa motocyklisty. Muszą wytrzymać siłę uderzenia, pochłonąć lub rozproszyć energię kinetyczną i ochronić głowę motocyklisty. Ale co się stanie kiedy na czterech kaskach motocyklowych postawi się samochód osobowy?

Do wykonania zadania potrzebowaliśmy:
– 4 kaski motocyklowe – w tym przypadku cztery Arai
– jeden samochód – w tym przypadku Nissan Terrano o masie około 1800 kg
– podnośnik samochodowy.

Trzy przewidywane przez nas scenariusze:
A. Nic się nie dzieje – nudaaaa!
B. Kaski nie wytrzymują, dzieje się katastrofa
C. Samochód się stacza i dzieje się katastrofa.

Do dzieła! Pod każde koło podłożyliśmy jeden kask Arai (modele QV-Pro, oraz RX-7V). Arai są powszechnie znane jako jedne z najbardziej bezpiecznych i zaawansowanych kasków na świecie. Japońskie dążenie do perfekcji zaowocowało stworzeniem niezwykle mocnych skorup. Kaski użyte w akcji to egzemplarze potestowe, wyłączone z użytkowania – najlepiej świadczą o tym poobcinane paski i zapięcia. Dwa kaski na które przypadał przód samochodu (i największe obciążenie) miały pozamykane wizjery, dwa z tyłu – pootwierane. Gotowe. Zaczynamy odliczanie!

Jak to się zakończyło? Zobaczcie video!

Podziękowania za pomoc w realizacji materiału dla Pana od Nissana, salonu Lexus na ul. Obornicka w Poznaniu, oraz Arai Polska.

►Prowadzący: Daniel
Wzrost 176cm (bez włosów :)) waga: 86kg

Oryginalna Odzież Motobanda: https://motobanda.pl/sklep/gadzety-motobandy

Stań się jednym z nas!

►Testy MOTOCYKLI: https://motobanda.pl/video/testy
►UBRANIA, KASKI i Akcesoria: https://motobanda.pl/video/testyubrania
►Porady i Topki: https://motobanda.pl/porady

Dołącz do nas! Co tydzień nowe video!
https://www.facebook.com/motobandatv
https://twitter.com/motobandaTV
https://instagram.com/motobandatv
►Kanał z poradami zakupowymi: https://www.youtube.com/channel/UCz22goYDDb73QjMtTMQunoA
►Testy Samochodów, MYMOTO: https://www.youtube.com/channel/UCJIonZO23xeFwVy297z34VQ

Importowane z Youtube Sprawdzenie Auta Przed Zakupem Warszawa i Okolice w tym Auta Powypadkowe, Sprawdzenie Quada przez zakupem, Motorówki itp.. Mechanik z Dojazdem do Sprzętu! Mechanik Mobilny w Warszawie! Mechanik który sprawdzi dla ciebie: Mechanike Samochodową, Sprawdzenie Dokładne Elektryki Samochodowej, Mechanik i Diagnostyka na miejscu, Diesel, LPG, Hybrydy, Elektryczne, Adblue.

Sprawdzenie przed zakupem – Najniższa Warszawa Warszawa – Tylko z sprawdzone-auto.pl uzyskasz profesjonalny przegląd pojazdu, samochodu elektrycznego, hybrydowego, spalinowego lub diesel, skutera wodnego, quada, motorówki, motocykla, minikoparki i koparki, pełna diagnostyka przed zakupem! W ciągu 24 godzin otrzymasz raport o stanie technicznym samochodu, pojazdu. Tylko w serwisie sprawdzone-auto.pl można uzyskać profesjonalne badanie pojazdu, samochodu elektrycznego, skutera wodnego, quada, motorówki, motocykla, małej koparki i koparki oraz dokładną diagnostykę przed zakupem! W ciągu 24 godzin otrzymasz raport o stanie technicznym samochodu, pojazdu.

Sprawdzenie auta przed zakupem z mechanikiem z Warszawy
+ Quady, motorówki, motocykle, koparki itp ..

Przed zakupem samochodu zleć jego sprawdzenie przez profesjonalistę. Pozwól nam sprawdzić stan używanego lub uszkodzonego pojazdu. Tylko w serwisie CHECK-auto.pl można uzyskać profesjonalne badanie pojazdu, samochodu elektrycznego, skutera wodnego, quada, motorówki, motocykla, małej koparki i koparki oraz dokładną diagnostykę przed zakupem! W ciągu 24 godzin otrzymasz raport o stanie technicznym samochodu, pojazdu.

Profesjonalny przegląd pojazdu, samochodu elektrycznego, hybrydowego, spalinowego lub spalinowego, skutera wodnego, quada, motorówki, motocykla, małej koparki i koparki, najtaniej w Warszawie
Firma ocenia samochody przed zakupem ich dla konkretnych konsumentów. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów i techników przeprowadza inspekcje i ekspertyzy na terenie całej Polski.
Pomagamy klientom w określeniu stanu technicznego wybranego samochodu poprzez rzetelne i dokładne badania. W konsekwencji kupujący oszczędzają czas i pieniądze, unikając przy tym niezadowolenia z zakupu. Pomożemy klientowi w dokonaniu świadomego wyboru zakupu wybranego samochodu, wykorzystując nasze umiejętności oceny technicznej i wypadkowej.

Wykonujemy przeglądy i testy samochodów, pomagamy klientom w określeniu stanu technicznego, bezpieczeństwa i potrzebnych napraw, a także zmniejszamy ryzyko zakupu auta przed zakupem auta, ponieważ przez lata zdobyliśmy dużą wiedzę i doświadczenie. Kolizja samochodu, wypadek lub powódź Nasz bezstronny ekspert motoryzacyjny sprawdzi i oceni wygląd, właściwości mechaniczne oraz działanie osprzętu elektrycznego i elektronicznego wybranego pojazdu. Raport prześlemy w ciągu 24 godzin od zakończenia kontroli.

Profesjonalne sprawdzenie auta, samochodu elektrycznego, auta hybrydowego, spalinowego lub diesel, skutera wodnego, quadów, motorówki, motocykla, mini koparki oraz koparki

Sprawdzenie auta przed zakupem Warszawy
+ Quady, Motorówki, Motocykle, Koparki • przegląd dokumentacji pojazdu, • analiza stanu karoserii pod kątem napraw blacharsko-lakierniczych po kolizjach, wypadkach, uszkodzeniach powierzchni lakieru, identyfikacja rys, ognisk korozji, ponowne malowanie , i tak dalej),
• za pomocą miernika grubości farby zbadać powłokę lakierniczą,
• oględziny wnętrza pojazdu – weryfikacja sprawności podzespołów i wyposażenia, ocena zużycia elementów wewnętrznych
Podczas jazdy próbnej
• diagnostyka komputerowa – odczytywanie problemów z silnikiem oraz wszystkich potencjalnych modułów elektrycznych (takich jak ABS, poduszki powietrzne i inne),
• oględziny silnika i podzespołów; weryfikacja poziomu płynów bieżących; lokalizowanie przecieków
• ocena pracy silnika,
• Za pomocą testera sprawdź stan baterii.
• ocena stanu hamulców (tarcze, klocki),
• badanie skrzyni biegów i zespołu napędowego
• sprawdzenie układu kierowniczego,
• określenie niezbędnych napraw, • ocena stanu opon, • ocena stanu szyb, • ocena stanu oświetlenia
Po weryfikacji generowany jest pełny raport z przeglądu motoryzacyjnego.

Sprawdzenie używanego Samochodu przed Zakupem – Sprawdzenie Przed Zakupem Auta, Quada, Motorówki itp.. Mechanik z Dojazdem do Sprzętu!

Kontrola pojazdów na terenie Warszawy i okolic!
Zakup pojazdu może być trudnym przedsięwzięciem. Powinieneś upewnić się, że dealer nie podrażni Twoich oczu, wystawiając w reklamie wykwintny samochód po tym, jak znajdziesz ten, którego szukasz. Podejmujemy się kompleksowej kontroli przed zakupem auta w Warszawie. Przeprowadzamy dokładne badanie motoryzacyjne i oferujemy kompletny raport z wyników. Kontrola pojazdu przed zakupem – woj. mazowieckie
Czy branża motoryzacyjna jest dla Ciebie nowa? Pozwól nam zbadać samochód, a Ty skoncentruj się na innych sprawach. Województwo mazowieckie, aw szczególności Warszawa, może liczyć na naszą pomoc. Nie ma miejsca, do którego nie moglibyśmy pójść. Prosimy po prostu o przesłanie nam ogłoszenia przez e-mail.

Motocontroler, zwany często sprawdzaniem samochodu przed zakupem w Warszawie oraz inne usługi.
Możesz założyć, że im dłużej będziemy musieli podróżować do sprzedawcy, tym wyższa będzie dla Ciebie cena. To nie jest cel. Absolutnie nie! Cena pozostaje taka sama niezależnie od tego, gdzie samochód jest sprawdzany przed zakupem. Interesuje Cię Warszawa lub granica województwa mazowieckiego? To nie robi różnicy! Opłata nie zmieni się! Nie pobieramy żadnych opłat za transport! Jak możemy zagwarantować, że przeprowadzimy pełną kontrolę pojazdu?
Przydzielamy do pracy tylko profesjonalistów, aby nasze zadanie zostało wykonane właściwie. Stosujemy szereg specjalistycznych procedur, w tym 350-punktową kontrolę Twojego samochodu. Zajmujemy się czymś więcej niż tylko przeglądem samochodów. W Warszawie nie ma lepszych ekspertów! Pracownicy podają w raporcie punkty, które możesz wykorzystać w negocjacjach ze sprzedawcą.

Sprawdzenie Samochodów w Warszawie– Profesjonalne sprawdzenie auta, samochodu elektrycznego, skutera wodnego, quadów, motorówki, motocykla, koparki.

Poszukując samochodu, skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. Jak możemy Ci pomóc w zakupie samochodu? To proste — więcej informacji znajdziesz poniżej:
Pomożemy Ci w wyszukiwaniu samochodu.
Możemy pomóc kupującemu na dwa sposoby: pomagając mu w samodzielnym znalezieniu pojazdu lub pomagając mu w znalezieniu bardziej renomowanego i godnego zaufania podejścia do współpracy:

Wyszukiwanie i eliminowanie nietrafnych reklam (z późniejszą weryfikacją wybranych modeli), ponieważ już na tym poziomie ogłoszeń sprzedawcy możemy analizować atrakcyjność auta!

Zanim kupisz samochód, sprawdź go! – Kup Spradzone Auto w Warszawie

W przyszłości, która szybko staje się teraźniejszością, nigdy nie jest za wcześnie, aby być ostrożnym i mądrym.

Kiedy podejmiesz decyzję dotyczącą konkretnego modelu lub kampanii i jak będziesz postępować?
Dokładnie sprawdzamy stan mechaniczny każdego pojazdu. Po prostu pobieramy cenę za weryfikację. W celu oceny stanu technicznego badane są najbardziej krytyczne aspekty samochodu.

Podczas oględzin sprawdza się kilka elementów sterujących pojazdu. Po przeprowadzeniu badania wydajemy ostateczną ocenę, czy zweryfikowany samochód jest wart tego, co jest oferowane do sprzedaży.

Sprawdzanie samochodu przed kupnem Warszawa +Quada, Motorówki, Motocykla, Koparki itp.. Sprawdzenie u Mechanika przed zakupem (dojazd do klienta) – Profesjonalny przegląd samochodów, w tym silników diesla, LPG, hybrydowych, elektrycznych, a także skuterów wodnych, quadów, motorówek, motocykli i koparek.

Jak sprawdzić historię samochodu przed zakupem?

Numer VIN możemy sprawdzić w ASO marki, które powinno dysponować bazą informacji o samochodzie używanym. Możemy też sprawdzić historię samochodu bez wychodzenia z domu, przez Internet – na przykład na autocentrum.pl/vin. Im mniej wpisów w bazie, tym lepiej. Profesjonalne sprawdzenie samochodu przed zakupem. Zleć nam inspekcję stanu auta używanego lub powypadkowego

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

41 thoughts on “Kaski Arai vs Nissan – czy kask motocyklowy utrzyma masę 1800 kg?

 1. Test… a raczej dowcip, który nic nie wnosi. Kaski są projektowane do przenoszenia i rozpraszania obciążeń dynamicznych a nie statycznych. Równie dobrze mogliście postawić to auto na wytłaczance jajek też by się nic nie stało. Konstrukcja owalna przeniosła ciężar po łuku do podstawy kasku. Efekt przewidywalny.

 2. Ciekawe czy glowa by wrocila do swojej wielkosci i ksztaltu xd. Juz pisalem ze 20 lat temu byly mniejwiecej takie same kaski, udaja ze rozwijaja nowe technologie a nie potrafia zrobic cichego kasku… Bo halas w kasku da sie od razu zweryfikowac a ich super niewidoczne technologie sa znane tylko producentom. Gdyby nie kosmiczna cena to nie mam nic przeciwko ze jakis japonczyk meczy sie z tym recznie. Dla mnie 70% kaskow na rynku jest wystarczajaco bezpiecznych. Natomiast zaden nie jest komfortowo cichy. Kask powinien kosztowac maks 1200 zl, za tyle mozna zrobic super kask, cala reszta to marketing, marka i naciaganie. Do tego kask powinien miec taki wizjer zeby nie zadzierac glowy na swiatlach. Miec jakas wentylacje i pinlock. Z blendy nie korzystam bo dla mnie jest za ciemna. Na prawde nie widac tego postepu. Kask w 2021 powinien byc cichy, widocznie zadne powazne laboratorium sie za to nie wzielo. Pora na kaski made in poland, chyba sie za to wezme bo widze co raz wieksze oszustwo w pseudo rozwoju….

 3. Jak sie bawic to sie bawic 😆 hydrauliczny podnosnik bylby lepszy niz srubowy bo mozna nim precyzyjnie spuszczac. Natomiast fajniejby bylo gdyby kaski lezaly na boku, bo teraz stoja w najmocniejszej pozyscji, a jak juz by mialo nam cos po glowie przejechac to jak lezymy 😆 swoja droga to jest jakies 10g dla motocyklisty wazacego 65kg, myslalem ze lepiej wypadna 😃 ale to dlugotrwaly proces l, moze dlatego az tak sie poddaly

 4. Teraz wyślijcie je do BrzydkiBurak niech na swoim odcinku te kaski rozstrzela z "karabinów". 😉
  Na odcinku który już nagrał, wyszły ciekawe rzeczy z markowymi kaskami i wspominał, że chętnie sprawdził by taką firmę jak Arai… Czyli tą uznawaną za najlepszą! ^^

 5. Siema, co sądzicie o jeździe na motocyklu przez 16 latków? Chciałbym zrobić prawo jazdy A1 bo już od dawna interesuje się motocyklami, ale trochę nie wiem jak do tego podejść. Jak reagują szkoły jazdy? Czy dużo osób przystępuje w ogóle do kursów w tym wieku? No i najważniejsze, co zrobić żeby przekonać rodziców. Pozdrawiam

 6. Ale to nie było 1800kg na kasku, tylko podzielona ta waga na 4 kaski… nie lubie takich kłamstw w tytule, bo nie sądzę że napisaliście go przypadkiem. Pomimo mojej sympatii do was walka z żenującym wprowadzającym w błąd clickbaitem daje łapę w dół.

 7. Ludzie! Niestety ale to bardziej skomplikowane obliczenia niż 1800/4=450kg.
  Według tej teorii to samochód stojący na płaskim i samochód stojący na wzniesieniu wywiera taki sam nacisk na każdej osi(kole) a tak przecież nie jest. To samo samochód 1800kg długości x wywiera inny nacisk niż samochód dłuższy niż x. W ciężarówkach są nawet naczepy, które mają ruchome osie, żeby można było rozsuwając i zsuwając regulować nacisk na osie

 8. Moim zdaniem niedokońca poprawnie podchodzicie do tematu kasków. Bo nie zawsze wytrzymałość jest najważniejsza – ważniejsze jak uderzenie przenoszone jest motocyklistę. możecie poczytać np. o konstrukcji shoei rf-1400, czy np. rozwiązaniach Bell'a związanych z uderzeniami obrotowymi.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!