Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Jak wymienić gałkę i mieszek Opel Vectra C / Signum

Jak wymienić gałkę i mieszek Opel Vectra C / SignumZ tego filmu dowiesz się w jaki sposób wymienić gałkę oraz mieszek dźwigni zmiany biegów w samochodzie Opel Vectra oraz Opel Signum.
Jeżeli w twoim samochodzie zamontowana jest oryginalna gałka zmiany biegów to jej demontaż może być problematyczny. Ja do zdemontowania gałki użyłem młotka, klucza płaskiego – rozmiar 32 oraz opalarki i noża , sprawdzi się również suszarka do włosów. Jak zobaczysz na filmie po usunięciu skóry i gumy z gałki pozostaje jedynie aluminiowy korpus który po podgrzaniu łatwo usunąć przy użyciu młotka i klucza. Po usunięciu gałki wymiana mieszka nie sprawia kłopotów.

tom.fix@o2.pl

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

24 thoughts on “Jak wymienić gałkę i mieszek Opel Vectra C / Signum

  1. Cześć czy orientujesz się co się stało że nie odskakuhe grzybek od wstecznego? Chyba tam jest jakaś sprężyna która osiąga ten grzybek aby przy wrzucania 1 nie wrzucić wstecznego. Pzdr.

  2. Witam. Co może być przyczyną, gdy po wymianie mieszka, czasami przy wrzucaniu pierwszego biegu załapuje wsteczny, bo mieszek napiera na ten plastik pod gałką od wstecznego przez co cały czas wypycha go w górę i dlatego czasem wsiada wsteczny przy wrzucaniu jedynki

  3. Dzień dobry proszę Pana i z góry przepraszam, że pytanie, które zadam jest związany z tematem filmu. Oglądałem Pańskie filmy z montażu elementów z wersji poliftowej do przedliftowej vectry. Czy jest możliwość połączenia tempomatu, sterowania z kierownicy, CID'a z niefabrycznym radiem? Mam gołą Vectrę C z 2004 roku, dosłownie, brak wyposażenia dodatkowego.

  4. Witam mam dosc istotne pytanie jako wlasciciel opel vectry C, jak moge zmienic jezyk w komputerze auta? bo jest po portugalsku chyba i ciezko sie niektore rzeczy ogarnia, oraz mam cd70navi lecz plyty CD nie wchodza mi ani do gornej ani do dolnej stacji CD, wchodza cos pochodza i zaraz je ,,wypluwa,, na zewnatrz i cos ze blad CD, ale tak jak mowie ciezko zrozumiec po portugalsku

  5. Jak widzę jak to jest robione przez Pana to normalnie masakra, młotek spadł na plastiki, pukniete w plastik młotkiem, nożykiem dość ostro obcinana trytytka obstawiam że plastiki poranione od noża i klucza i ładowania młotkiem, nie został założony pierścień. Druciarstwo.

  6. Twierdzisz, że ta nowa gałka się gorzej trzyma. W sensie, że co – ma luzy? obraca się wokół trzpienia? Kurde bo zamówiłem sobie taką gałę, tylko że z ekoskóry… Boję się, że będzie kicha.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!