Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
[PL/EN] Fiat 1.4 8V (75 / 77 KM) - Wymiana świec zapłonowych

[PL/EN] Fiat 1.4 8V (75 / 77 KM) – Wymiana świec zapłonowych[4K UltraHD 2160p] [ENGLISH SUBTITLES / NAPISY PL] Na przykładzie Grande Punto z 2008 roku. Film ma zastosowanie dla wszystkich Fiatów z silnikiem 350A1000 (1.4 8V o mocy 75 lub 77 KM – w zależności od rynku przeznaczenia) – Grande Punto, Punto EVO, Linea, Idea, Doblo, Qubo, Fiorino… Wideo przedstawia także test ciśnienia sprężania oraz wymianę przewodów zapłonowych.

-= SPIS TREŚCI – SZYBKO SKOCZ DO INTERESUJĄCEGO CIĘ FRAGMENTU =-

00:01 – Wstęp
00:27 – Diagnostyka układu zapłonowego
01:51 – Demontaż obudowy filtra powietrza
03:05 – Demontaż przewodów zapłonowych
03:24 – Demontaż świec zapłonowych
04:19 – Kolor świec a kondycja silnika
04:58 – Uwaga dot. pomiaru ciśnienia sprężania
06:46 – Przygotowanie nowych świec do montażu
07:26 – Montaż nowych świec zapłonowych
08:18 – Montaż nowych przewodów zapłonowych
09:23 – Montaż obudowy filtra powietrza
10:07 – Ewentualna dalsza ścieżka diagnostyczna
10:36 – Zapowiedź następnego filmu
10:46 – Zakończenie

-= LAGUNA FAN oraz RYSIUNCIO =-

Polecam Wam kanały kolegów „Laguna Fan” oraz „Rysiuncio” traktujące o Renault:

https://www.youtube.com/user/nio55ut – Laguna Fan
https://www.youtube.com/user/rysiuncio – Rysiuncio

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

50 thoughts on “[PL/EN] Fiat 1.4 8V (75 / 77 KM) – Wymiana świec zapłonowych

 1. 2:54 jaką funkcję spełnia ten przewód podciśnieniowy? Co się dzieje ,gdy jest uszkodzony? Czy spotkałeś się może z takim przypadkiem ,że samochód drga tylko na 5 biegu po odpuszczeniu nogi z gazu?

 2. 1.Ktoś lub coś zjadło wygłuszenie przegrody. 2. Świece ngk dzisiaj to nie to samo, co 10 lat temu. Byle co. Polecamy BERU. Koniecznie przy montażu świec zastosuj pastę do smarowania ich gwintów, moźe być taka sama jak do montażu świec źarowych. 3.Konieczna przy okazji wymiany świec ocena stanu przewodów zapłonowych. Pomiar rezystancji i oględziny. Niekoniecznie muszą być nowe. Czasem używane orginalne są lepsze. Pożądana ich konserwacja olejem silikonowym. 4. Po tym wszystkim piwo jest w zasadzie konieczne. Może 2.

 3. Świece NGK ZKR7A-10 (średnica gwintu 12mm : głowica aluminiowa – moment dokręcania 15÷20 Nm, głowica żeliwna – moment 15÷ 25 Nm) . Daję 17 Nm i starcza.

 4. Ja używam BRISK Premium EVO (dostaniecie je w Expert Auto oraz Inter Cars) – przeskakują na nich 2 iskry równocześnie dzięki czemu jest pełniejszy zapłon mieszanki, co powoduje wzrost mocy silnika na poziomie 2-5% oraz zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 8%.

 5. Witam co to jest za otwór po prawej stronie ten w którym jest ta "miedziana" klapka widać to w 3:17. Klapa fitra powietrza w niego wchodzi. Pytam ponieważ w tym miejscu mój fiat "się poci" i nie mam pojęcia dlaczego.

 6. We Fiacie 1.4 8v mam prawie takie same kable zapłonowe tylko zamiast Champion jest napis Cavis reszta oznaczeń wygląda tak samo. Myślę że to są championy montowane we fiacie jako oe i z jakichś tam przyczyn zmieniono nazwę. Jeżeli przewody są dobre i nie mają ulotów (nie iskrzą w ciemności) po spryskaniu wodą ze spryskiwacza to nie ma sensu ich wymieniać na nowe.
  Mam te przewody od nowości (12 lat) i są ok. Dodam, że zaleca się posmarowanie fajek na świece od wewnątrz pastą izolującą czy to Beru zkf01, czy silikonową N, czy molycote 4, czy eLube czy wreszcie molycote dc4. Pasty te po zaschnięciu mając odporność rzędu 30kV/mm zapobiegają wnikaniu wilgoci do wnętrza i spływaniu prądu (napięcia) po izolatorze świecy do masy – co osłabia iskrę

 7. Witam, dzisiaj dziwna rzecz sie stala. Odpalam silnik, jedynka jak zwykle lekko do 1500 obrotow a tam spalanie na komputerze 25… spada lekko do 20, 15, 10 na dwojce ale zwykle bylo co najmniej 5l mniej. 1.4 2009 swiecie nie byly wymieniane nigdy. Przebieg 75k, f.powietrza wymieniany niesiac temu. Co to moze byc? Benzyna

 8. Cześć,
  posiadam pełną wersję programu MultiEcuScan oraz kabel diagnostyczny ELM 327 do Fiata. Niestety kabel nie łaczy się z komputerem (Windows 10), instalacja sterowników nie przynosi efektów, co moze być przyczyną ?
  Pozdrawiam

 9. Jak dla mnie bomba przy okazji jednej rzeczy tona innych potrzebnych informacji. A propo dzisiaj u siebie wymieniam filtry , olej , świece i uszczelki kolektora dolotowego i ssącego . Oby więcej takich odcinków

 10. Wszystko w porządku, ale jak słyszę o rzeczach przeczących prawom fizyki to "nurz" mi się otwiera w kieszeni. Dobrze prawisz że Aluminium ma większą rozszerzalność cieplną niż stal, ale nieprawdą jest jak to mówisz że świeca jest zaciskana przez blok silnika "niejako". W fizyce nie ma czegoś takiego jak "niejako" albo "wydaję mi się". Jest prawo i na tyle na ile model jest dokładny, to pozwala on nam na tyle dokładnie opisać rzeczywistość. A w przypadku otworów jest inaczej niż mówisz (że niby miałyby zmniejszać swój rozmiar, ze względu na zdolność do jego zwiększania pod wpływem temperatury ???).
  Można to udowodnić na kilka sposobów, "niejako" najprostszym będzie posłużenie się obrazkiem z internetu:
  zdjęcie:
  https://ciekawafizyka.files.wordpress.com/2012/11/thexpan.gif
  Źródło:
  https://ciekawafizyka.wordpress.com/2012/11/09/rozszerzalnosc-termiczna-liniowa-czyli-jednowymiarowa/

  Pozwolę sobie pominąć wszelakie wyliczenia, bo to i tak bezcelowe i nikomu nieprzydatne.

 11. Świetne filmy, też mam takiego kropka, mam nadzieję że jeszcze coś nagrasz.
  Mógłbyś nagrać wymianę rozrząd lub wymianę simmeringu wybieraka skrzyni. Mnie czekają takie wyzwania.
  Pozdrawiam

 12. (8:05) Zbyt słabe dokręcenie świec może powodować zerwanie gwintu w głowicy ? Nie żebym sie czepiał , ale jestem ciekawy uzasadnienia bo jakoś to do mnie nie przemawia ?! Materiał bardzo ciekawy !

Dodaj komentarz

Zadzwoń!