Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Opel Corsa 5d 1.4 Turbo 100 KM (MT) - pomiar spalania

Opel Corsa 5d 1.4 Turbo 100 KM (MT) – pomiar spalania↓↓ Więcej Informacji ↓↓
Nasz pomiar spalania w modelu Opel Corsa 5d z silnikiem 1.4 Turbo o mocy 100 KM z manualną skrzynią biegów.

Zobacz również:
1. Dokładny pomiar przyspieszenia – https://www.youtube.com/watch?v=S3GxJqAHG3M&list=PLk8nX41C7fdirEk7F3ZFxUI2_jHiF43uT&index=1

Zobacz inne testy aut marki Opel – https://www.youtube.com/playlist?list=PLk8nX41C7fdg8h40LyA3oboZ8x8Hm3UQ5

Testy aut małych (Segment B) – https://www.youtube.com/playlist?list=PLk8nX41C7fdhAK0ByL3V4ybuN2ODFvhvk

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Subskrybuj nasz kanał, jeśli nie chcesz przegapić najnowszych testów – http://www.youtube.com/user/autocentrumkropkapl?sub_confirmation=1

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Wszystko o Opel Corsa na AutoCentrum.pl – http://www.autocentrum.pl/opel/corsa/

Pomiary przyspieszenia i głośności na AutoCentrum.pl – http://www.autocentrum.pl/nasze-pomiary/

Nasza strona – http://www.autocentrum.pl/
Facebook – http://www.facebook.com/AutoCentrumPL
Google+ – http://www.google.com/+autocentrumpl
Twitter – https://twitter.com/AutoCentrumpl

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

11 thoughts on “Opel Corsa 5d 1.4 Turbo 100 KM (MT) – pomiar spalania

  1. Jeżdżę od kilkunastu dni taką Corsą i póki co jestem rozczarowany spalaniem. Średnia z dwóch tankowań to 7 l, jeżdżę bardzo delikatnie. W podobnych warunkach Octavią 1.2 TSi byłem w stanie śmiało zejść w okolice 6 nawet poniżej 6 l. Ten silnik w Corsie to rozczarowanie. Brak wtrysku bezpośredniego oraz przełożenia skrzyni biegów zabijają potencjał (ponadto to wykastrowana softem wersja silnika 140KM) Przełożenie główne skrzyni biegów według katalogów Opla jest takie samo jak dieslu co skutkuje tym, że o ile w takiej Octavi mogłem płynnie poruszać się na 6 biegu od powiedzmy 70 km/h, a na 5 biegu od poniżej 60 i silnik przyzwoicie przyśpieszał, to w Corsie dusi się i ma zerową dynamikę i nie da się płynnie poruszać na wysokim biegu przy niższych prędkościach co zabija spalanie. Jak na takie małe miejskie auto to według mnie bardzo źle to pomyślano.

  2. Takie pomiary spalania to raczej małorzetelne, producenci mogą celowo ustawić tak by komputer pokazywał mniej, i mogą t o być nawet spore różnice. Moim zdaniem jesli już chcecie takie testy publikować to przynajmniej powinniście zawsze tankować auto do pełna przed testem i na zakończenie, zmierzyć średnie spalanie i sprawdzić czy sie pokrywa z informacjami z komputera.

  3. Spalanie nie jest zle. Typowe jak na turbo, czyli jak spokojnie jeździsz jest ok, ale jak przyciśniesz to wir w baku się wlaczy. Najlepszy był komputer pokładowy. Zamiast na przemian pokazywać i spalanie i brak paliwa, to calkiem bez sensu denerwuje kierowcę stalym komunikatem…

  4. No wiadomo, z takim silnikiem to nie może być inne spalanie, no ale nowa Corsa trochę kosztuje. Apropo Panie Zacharze. Czy będzie jakakolwiek możliwość sprawdzenia spalania (tego co wcześniej wypisałem 2 filmiki temu) Nissana Qashqai z najnowszym silnikiem benzynowym 1.6 160KM?? Bo chciałbym się dowiedzieć jakie wyniki Pan uzyska 🙂 Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!