Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Czy rowerzyści przeszkadzają na drogach? | News OTOMOTO TV #8

Czy rowerzyści przeszkadzają na drogach? | News OTOMOTO TV #8Czy rowerzyści rzeczywiście aż tak przeszkadzają w ruchu drogowym? Dlaczego elektryczne BMW posiadać będzie emblemat M? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym zestawieniu najciekawszych newsów tygodnia OTOMOTO TV. Poruszymy również kwestię premier motoryzacyjnych z całego świata oraz dowiemy się jak powinno wyglądać polskie Kac Vegas. Zapraszamy do oglądania!

👂Odcinek dostępny w formie podcastu na Spotify: http://bit.ly/OM_podcast_news_8

ZNAJDŹ NAS W INTERNECIE:
🔸 Strona WWW: http://bit.ly/130_otomoto
🔹 Dołącz do naszej grupy na FB: https://bit.ly/Funkiel_Grupa
🔸 Instagram: http://bit.ly/instagram_otomoto
🔹 Facebook: http://bit.ly/facebook_otomoto

O KANALE:
Na naszym kanale znajdziecie recenzje aut używanych i nowych. Filmy publikujemy co najmniej raz w tygodniu – zatem nie zapomnijcie zasubskrybować kanału, aby nie przegapić kolejnych filmów!

✔️ Subskrybuj kanał: http://bit.ly/subskrybuj_otomoto

✔️ Na OTOMOTO teraz także sprzedasz i kupisz CZĘŚCI: http://bit.ly/130_czesci

✔️ Współpraca oraz zgłoszenie auta do testów: youtube@otomoto.pl

Źródła materiałów: http://bit.ly/OM_News8

#rowerynadorgach #news #otomoto

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

44 thoughts on “Czy rowerzyści przeszkadzają na drogach? | News OTOMOTO TV #8

 1. To jest jakiś żart, że osoba bez prawa jazdy może brać czynny udział w ruchu drogowym, kompletnie nie znając przepisów. Do tego nie jest w żaden sposób ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej. To powinno zostać zmienione i to jak najszybciej. Obowiązkowy egzamin teoretyczny, jeśli rowerzysta nie ma prawa jazdy. Do tego tablica rejestracyjna + ubezpieczenie OC. I gdzie są Ci wszyscy troskliwi o bezpieczeństwo? Ktoś bez uprawnień może się poruszać po drogach publicznych i to jest bezpieczne?

 2. Zamiast rejestracji dla rowerów wprowadziłbym obowiązek posiadania karty rowerowej. Przynajmniej dla tych, którzy nie posiadają prawa jazdy. Bo jak taki ktoś jedzie przez pustą wieś, to jakoś przejedzie. Najwyżej tylko nie obejrzy się do tyłu skręcając w lewo i skręci komuś przed maską. Ale jak taki ktoś wiedzie do mniejszego miasta, gdzie są chodniki, ścieżki rowerowe, skrzyżowania, sygnalizacja świetlna i przejścia dla pieszych, to zaczyna się tragedia. I to tacy rowerzyści według mnie najbardziej przeszkadzają. 🚴🏻‍♀️🚴🏻‍♂️

 3. Moim zdaniem taki patent (może nie tablice, albo tablice w jakiejś rozsądnej formie) byłby niegłupi. Nie tylko kierowcy stwarzają zagrożenie na drodze, a dzięki oznaczeniu rowerzyści nie byliby anonimowymi użytkownikami dróg.

 4. Tak, przeszkadzają. Większość z nich nie zna przepisów i jeżdżą jak święte krowy. Od dawno mówię, że tablice i ubezpieczenie na rower powinno być obowiązkowe. Może nie w trakcie poruszania się po drogach dla rowerów ale po jezdni, jak najbardziej.

 5. denerwują mnie ludzie którzy jadą na rowerach obok siebie w miejscach w których powoduje to utrudnienie ruchu na drodze np. linia ciągła. Jadą tacy dwaj bo im się należy a jak się zwróci uwagę to od razu jest agresja słowna

 6. Też jeżdżę rowerem, ale głównie po lasach, na ulicę wyjeżdżam tylko z konieczności. Wkurza mnie jednak zachowanie rowerzystów, a jeszcze bardziej ich tolerowanie przez policję! Nie raz widziałem dorosłego sunącego po chodniku i ignorujący go patrol policji! Jak ja sobie autem skrócę drogę przez chodnik, to mogę liczyć na podobna pobłażliwość?

 7. W interesie kierowców jest by po mieście jeździło jak najwięcej rowerów i jednośladów a jak najmniej samochodów. Po mieście sam jeżdżę rowerem w dalsze podróże wybieram auto. Tworzenie kolejnej bariery by wsiąść na rower jest szkodliwe dla rozwoju miasta. Samochód w centrum dużego miasta powinien być rzadkością.

 8. niech placa ubezpieczenie obowiazkowe tak jak na auta,i tablice rejstracyjne obowiazkowo nich placa za wszystko.Przez ta plage najwiecej wypadkow jest,jeszcze sie maja za nie wiadomo co na drodze.

 9. Niektórzy rowerzyści jeżdżą po drogach publicznych jak święte krowy. Zwłaszcza starsze osoby nie powinny poruszać się poza ścieżkami. Nie chcę być złośliwy, ale ich motoryka nie nadaje się do współczesnych realiów jazdy miejskiej.

  Niestety, sam kiedy jadę już poza ścieżką rowerową mam oczy dookoła głowy. Tak trzeba, na polskich drogach jest ciasno, a ruch przeważnie spory.

  Trzeba uczyć ludzi odpowiedzialności, bo nie tylko kierowcy mają taki obowiązek, rowerzyści również. Zwłaszcza w miastach i odcinkach o znacznym stopniu natężenia ruchu.

 10. tyle że to kierowcy płaca podatki a wymaga się od nich wszechwiedzy i przewidywania , a piesi i rowerzyści to co święte krówki, robią co chcą , przecież nie maja rejestracji to nie tykalni

 11. Tablice w rowerach, pogrzało was?Po co ta inwigilacjia zawistny narodzie?Mało wam? Jeżdżę codziennie 40 km na rowerze przez Kraków i średnio tak 2-3 razy dziennie mam jakąś dość niebezpieczną sytuację, gdzie auto ma w dupie moje pierwszeństwo i mi wyjeżdża przed rower czy zajeżdża drogę. I co mam robić? Nagrywać? Podpieprzać? A może schodzić z roweru i tłuc po pustych łbach kierowców? Nadmieniam, że jeżdżę oświetlony (również w dzień i to pożądnymi świecącymi lampkami i odblaskami). Kierowcy muszą zacząc traktować rowerzystów poważnie. Jestem ,,Za" wprowadzeniem obowiązkowego OC, nie tylko na rowerze ale także na stokach narciarskich.

 12. Rowerzyści jako tacy nie przeszkadzają. Ale przeszkadza bardzo ich totalna nieznajomość przepisów ruchu drogowego, lub ich celowe i świadome łamanie…

  Ale to ich nic nie chroni. Mnie w aucie dzieli od nich gruba blacha..

 13. Toleruje rowerzystów nie ukrywam ale muszą zrozumieć że nie są sami na jezdni coraz więcej spotykam rowerzystów co są królami na drodze zakaz jazdy rowerem na ulicy bo jest ścieżka rowerowa to on jedzie środkiem zrozumiałbym jeszcze jak by się trzymał bardziej pobocza to jeszcze bym go ominął ale nie kurna środkiem, ostatnio miałem sytuacje w Poznaniu na Cmentarnej gdzie chce wyminąć rowerzystę nie dosyć że jechał środkiem to jeszcze miał założone słuchawki zaczynam wymijanie to w połowie mijania skręcił w lewo czyli prosto na moją maskę. Moje zdanie jest takie że coraz to bardziej boje się jeździć autem coraz bardziej czuje się nie pewnie w pobliżu rowerzysty bo nie wiadomo co mu do głowy odbije samochodem się zderzyć to jeszcze nic ale takim rowerem a potem mieć człowieka na sumieniu to nie miła sytuacja coś wiem na ten temat i nie życzę tego nikomu

 14. Witam co myślisz o Test OTOMOTO TV o samochodach Fiat Linea i Fiat Albea lub nawet Fiat Stilo.
  Czekam na te testy przez Ciebie i o ich przydatności itp. Czy warto je kupić i w jakiej wersji wyposażenia i silnikowa. Jak zwykle koszty eksploatacji, dostępność części i przybliżony koszt zakupu takiego samochodu.
  Pozdrawiam.
  P.S: co do rowerzystów przepisy powinni oni przestrzegać tak jak inni użytkownicy dróg, dodatkowo rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC bo potem przez nich trzeba na drodze cywilnej dochodzić swoich praw odszkodowawczych.

 15. Sam często jeżdżę rowerem, ale jak widzę tych dzbanów co mo mimo zakazu jazdy rowerem i ładnej nowej drodze rowerowej obok, poruszają sie ulicą to coś się we mnie gotuję

 16. Ale przecież można zarejestrować przez internet, na pewno używany pojazd. W Krakowie, dopłacając 35 zł wyślą tablice pocztexem. Tak samo ze stałym DR. Może w innych miejscach tak też jest?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!