Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Stanisław Myszkowski - W moim garażu odc. 9 cz. I. Prod. 91 Frames

Stanisław Myszkowski – W moim garażu odc. 9 cz. I. Prod. 91 Frames„W moim garażu” to nowa seria krótkich filmów dokumentalnych, w których występują pasjonaci mechaniki i różnego rodzaju pojazdów. Oprowadzają oni widzów po swoich garażach i pokrótce opowiadają o każdym motocyklu i aucie. Czasem rozmowa trwa o wiele dłużej i jej fragmenty będą publikowane w kolejnym cyklu materiałów. Za produkcję, czyli planowanie, filmowanie, zdjęcia, postprodukcję obrazu i dźwięku odpowiada ekipa 91 Frames: Maciej Telicki, Jakub Tujaka i Paweł Tujaka.

Opis odcinka:

Dziewiąty odcinek został podzielony na dwie części, ponieważ nie sposób było zmieścić wszystko w jednym materiale. Bohaterem jest Staszek Myszkowski, którego poznaliśmy wiele lat temu i od tego czasu bacznie przyglądamy się jego kolejnym przedsięwzięciom. Staszek znany jest z jedynego w swoim rodzaju podejścia do budowania motocykli, ale tylko ludzie z jego otoczenia wiedzą, że odwaga w działaniach towarzyszy mu na wielu innych płaszczyznach.

Opisy poprzednich odcinków:

Odcinek numer osiem przedstawia sposób na życie znanego w świecie off-roadu Adama Kwiatka. Prowadzony przez niego kanał Terenwizja to fenomen. Zaraża pasją, pokazuje różne oblicza jazdy w terenie i przynosi pecha 🙂 Adam opowiada, jak to wszystko się zaczęło i dlaczego terenówki, a nie np. wędkowanie czy skoki ze spadochronem.

Siódmy odcinek został zrealizowany w pracowni artysty lakiernika Radka Nowakowskiego. Po raz pierwszy trafiliśmy do tego miejsca ze zleceniem na customowe lakierowanie motorynki, które nas zachwyciło. W materiale Radek opowiada o swojej pasji do tworzenia, a także o motocyklu, który doprowadził do poznania pewnej grupy ludzi.

Bohaterami szóstego odcinka serii są Marek i Jerzy Koszałko. Bliźniacy mieszkają i pracują w Hrubieszowie. Od najmłodszych lat pasjonowało ich modelarstwo, a później marzyli o własnoręcznym zbudowaniu prawdziwego auta. Łącznie z ich warsztatu wyjechały trzy pojazdy. Ten odcinek to opowieść o drodze, która prowadzi do spełniania marzeń.

W piątym odcinku występuje Witold Blady. Miłośnik marki Porsche, a konkretnie modelu 911. Witold miał już w garażu kilka starszych modeli, a gdy przyszedł czas na auto współczesne, przypadkiem trafił na 911 Carrera S należące wcześniej do Maryli Rodowicz. Jak się okazuje, gwiazda estrady od około pięciu dekad jeździ autami Porsche. Oprócz przepięknej Carrery S w garażu naszego bohatera znajdziemy też kabrio pasujące kolorami i wyposażeniem do 911, a także pełne szafy legendarnych radioodtwarzaczy.

Gościem czwartego odcinka jest Krzysztof Hankus reprezentujący firmę BB Oldtimer Garage z Bielska-Białej. Wielka pasja do zabytkowej motoryzacji i mechaniki doprowadziła do rozpoczęcie komercyjnych remontów bardzo rzadkich aut. W tym garażu panuje wyjątkowy klimat, ponieważ jest on ulokowany w starych budynkach niemal w centrum miasta.

W trzecim odcinku serii występuje Krzysztof Pazura. Człowiek, który w siodle polskiego Junaka spędził wiele miesięcy. Na kołach przejechał około 100 tysięcy kilometrów motocyklem, który w opinii wielu nie nadaje się do pokonania kilku kilometrów. Ta historia łapie za serce.

Gościem drugiego odcinka jest Piotr, który zbiera Volkswageny. Jego kolekcja liczy kilkanaście pojazdów i dziesiątki gadżetów związanych z niemiecką marką. Materiał był częściowo realizowany w garażu, który po skończeniu ma służyć nie tylko jako miejsce do przechowywania pojazdów, ale też ma być miejscem kultu dla miłośników produktów grupy VAG.

W pierwszym odcinku występuje Lech Potyński – wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Świat Motocykli”, a także wielki miłośnik automobilizmu, podróży i historii.

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

20 thoughts on “Stanisław Myszkowski – W moim garażu odc. 9 cz. I. Prod. 91 Frames

  1. Stare dobre roczniki moim zdaniem nie typy rurkowatych spodni myślących że każdy będzie tzw menagerem z walizką…..Prawdziwi fachowcy wizjonerzy ludzi tworzących z pasja dla czegoś wyjątkowego co siedzi w ich głowach myślach projektach na kartce a potem w realnym świecie…..Profesjonalizm tak rzadki jeśli chodzi o świat motocyklizmu w Polsce….Pozdrawiam serdecznie

  2. zajebisty wywiad szacun m/
    ta firma nie potrzebuje reklamy ludzie z branży motocykli o niej wiedzą …. ale i tak graty dla was że pokazujecie szarym ludziom jakich mistrzów mamy w kraju
    genialny materiał m/ 🙂

  3. Chłopaki realizacja odcinka światowa czołówka. Naprawdę z odcinka na odcinek pokazujecie coraz większą klasę. Gość odcinka po prostu rewelacyjnym facet mam nadzieję że kiedyś będzie mi dane kupić od niego Harleya, bo jest dowodem że marzeniami i praca można do czegoś dojść i osiągnąć sukces. Nie narzeka że ciężko że się nie da się kraj do dupy tylko idzie po sukces. Lubię takich ludzi oby więcej mnie inspirują do działania na że czasem dzień za krótki.. pozdrowienia dla całej ekipy

Dodaj komentarz

Zadzwoń!