Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Skrzynia DSG: fakty i mity

Skrzynia DSG: fakty i mitySkrzynia DSG bez tajemnic – Natalia pyta Sebastiana

Poznaj zbiór dobrych praktyk, które warto zastosować, użytkując skrzynię DSG i dowiedz się, czym różni się od manualnej skrzyni biegów.
Natalia skonfrontowała wszystkie zasłyszane opinie dotyczące wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów DSG z Sebastianem – wieloletnim, doświadczonym pracownikiem Autoryzowanego Serwisu Volkswagena, który przy okazji podpowiedział jej, jak lepiej i efektywniej wykorzystać potencjał samochodu oraz wyjaśnił różnice w eksploatacji skrzyni DSG kontra manualna skrzynia biegów.

01:57 Porady
03:20 DSG – jak działa
04:34 Wymiana oleju w skrzyni DSG
06:07 Jaki olej wybrać?

Zobacz pozostałe filmy, w których użytkownicy Volkswagenów poznają serwis od kuchni w towarzystwie mechanika Sebastiana:
https://youtu.be/jkaB-keWaIs
https://youtu.be/mz9SrGDPyWE

Zobacz pozostałe filmy z Natalią:
https://youtu.be/_KLSIJTb4Fg
https://youtu.be/SYWY7hGKDCQ
https://youtu.be/k5cD-4EAZcI
https://youtu.be/5RqP7cfl6ds

Wszystkie filmy powstały z udziałem rzeczywistych fanów marki Volkswagen, czyli z Natalią (baristką), Iwoną i Tomkiem (fotografami ślubnymi) oraz mechanikiem samochodowymi Sebastianem oraz specjalistami: Maurycym i Michałem.

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

6 thoughts on “Skrzynia DSG: fakty i mity

  1. Skoda octavia 2016r przebieg 240tyś nigdy nie wymieniany olej w skrzyni ani nie dolewany, olej wymieniłem podczas naprawy mechatronika, wiec pojawia się pytanie czemu wymieniać olej skoro z tą skrzynią nic się nie działo, mało tego samochód jeździł przeważnie w mieście pozdrawiam

  2. Może warto też poruszyć temat skrzyni DSG dq200, jeśli temat dotyczy skrzyń DSG. Producent nie zaleca wymiany płynów w tej skrzyni, ze względu na suche sprzęgła, ale co z płynami w przekładni i mechatronice? Raczej również podlegają degradacji. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!