Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Płukanka silnika Grzegorz Duda z TVN Turbo płucze silnik BMW E46 TEC 2000

Płukanka silnika Grzegorz Duda z TVN Turbo płucze silnik BMW E46 TEC 2000Płukanka silnika wykonana przez Grzegorza Dudę który sprawdził działanie płukanki TEC-2000 Engine Flush w zaniedbanym silniku BMW E46 z dużą ilością nagaru, który uzbierał się przez czas użytkowania auta. Grzegorz Duda już wcześniej miał okazję przetestować płukanie silnika podczas nagrywania filmu 101 Napraw w TVN Turbo, gdzie płukanka TEC-2000 również zadziałała i podniosła kompresję w cylindrach.

Celem stosowanej płukanki jest przywrócenie kompresji poprzez rozpuszczenie nagaru i usunięcie go wraz ze starym olejem. Nagar olejowy gromadzi się w każdym aucie, a jak dużo go powstaje zależy od interwałów olejowych oraz eksploatacji silnika. Nawet najlepsze oleje zostawią nagar, który prowadzi do utraty mocy, spalania oleju silnikowego, a w najgorszych przypadkach może doprowadzić także do wycieków. Płukanka silnika zapobiega obniżeniu mocy poprzez utrzymanie czystości i odpowiedniego smarowania silnika. W czystym silniku nowy olej dotrze wszędzie, gdzie film olejowy pomaga chronić oraz zmniejszać tarcie, powodując łatwiejszą pracę podzespołów – wału korbowego, tłoków i innych elementów.

Zdrowy silnik (motor) benzynowy w zależności od modelu powinien posiadać od 13 do 14 barów ciśnienia sprężania (kompresji), ale trzeba pamiętać, że zależy to od modelu auta i silnika.

Płukanka silnika, to zaprojektowany środek w płynie, którego zadaniem jest rozpuszczać nagar i smarować wnętrze silnika. Najlepsza płukanka powinna:

-działać szybko,
-rozpuszczać nagar i łączyć go z olejem, czyścić i udrażniać smok olejowy,
-skład płukanki powinien być bezpieczny dla wszystkich komponentów układu olejowego silnika,
-film olejowy powinien być zachowany.

Kiedy działa płukanka? Czy działa tak jak nafta?

Skład Płukanki TEC-2000
Płukanka ma w sobie 4 składniki:
A) Podstawowy związek czyszczący to opracowano na nowo Toluen C7H8 (toluene) (związek powierzchniowo-czynny z dodatkowym zabezpieczeniem na działanie z tworzywami sztucznymi) Toluen został zmodyfikowany i podwyższono jego temperaturę wżenia.
B) Rozpuszczalnik Estrowy (łagodny – organiczny)
C) Dodatki przeciw-zatarciowe ZDDP
D) Bazą są węglowodory (transport rozpuszczalników i dodatków)
# Płukana TEC-2000 Engine Flush działa podczas mieszania (pracy) oleju w temperaturze roboczej silnika, jednakże płukanka nie działa podczas spoczynku bez mieszania i bez odpowiedniej temperatury.
# Płukanka TEC-2000 w odróżnieniu od nafty posiada dodatki przeciw-zatarciowe ZDDP i środki czyszczące, które penetrują nagar nie odrywają, ale rozpuszczają, dlatego płukanka TEC-2000 Engine Flush jest bezpieczna dla silnika/uszczelek, mocniejsza i bezpieczniejszy niż nafta czy benzyna ekstrakcyjna.
# Pamiętaj o wlewaniu nowego oleju do czystego silnika, który został bezpiecznie wyczyszczony od środka płukanką TEC-2000 Engine Flush.

💡💡💡Oficjalna strona www:
www.tec2000.pl

💡💡💡Zobacz inne filmy:
www.youtube.com/channel/UCb4FT5J5j7jz8EskE5JgIxQ/videos

💡💡💡Facebook:
www.facebook.com/tec2000polska/

#tec2000
#tec-2000
#płukaniesilnika
#grzegorzduda
#dudamotorsport

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

33 thoughts on “Płukanka silnika Grzegorz Duda z TVN Turbo płucze silnik BMW E46 TEC 2000

  1. Drodzy użytkownicy dziękujemy za zaufanie, produkty TEC-2000 dowiodły że jakość produktu jest najważniejsza, co przekłada się na zaufanie wśród klientów!

  2. Czy jeśli silnik posiada drobny wyciek/zapocenie to czy płukanie silnika nie spotęguje usterki? Wiem, że w takim przypadku w pierwszej kolejności należałoby usunąć wyciek, aczkolwiek nie jest on duży, a samego oleju nie ubywa. Z góry dziękuję za opinię 🙂

  3. Testowałem na samochodzie mojej córki , jak coś klęknie to tata naprawi , i wiecie co TEC 2000 to świetny produkt , auto córki to Ford Ka MK2 1.2 z nalotem 100 tys , następnym razem wydłużę płukanie do min 40 minut.

  4. Mam pytanie?Czy dolewając płukankę do silnika nie powinno się wcześniej spuścić zbliżoną ilość oleju?Płukanka to ponad 300 ml a wlanie oleju ponad normę może spowodować wypchnięcie zimeringów.

  5. Witam. Mam pytanie czy zamiast takiej płukanki to nie mogę zalać silnik olejem syntetycznym. Przecież zawsze piszą że jak zmienisz olej z półsyntetycznego na syntetyk to wypłucze nagar i rozszczelni silnik.

  6. Jestem właśnie po zatarciu turbiny w kia sportage.turbo zostało wymienione ale ma dużo nagaru i dis nierówno chodzi przez kilka sekund czy taka pukania może pomoc???

  7. Witam. A czy kiedykolwiek sprawdzał ktoś ciśnienie oleju manometrem przed i po? Bo widzę wszyscy tylko pomiar kompresji. A mnie ciekawi jaki pomiar ciśnienia oleju? Czy smok olejowy też się czyści? Bo słyszałem że smok się zabija tym co jest wypłukiwane? Czy to prawda?

  8. W przyszłym tygodniu i ja ruszam z płukaniem silnika w swojej zafirze 1,8. Kupiłem niedawno auto które stało minimum trzy lata. Zafira ma tylko 180 tyś. km. Niemiec który nim jeździł nie zbyt często wymieniał olej ponieważ silnik w środku jest bardzo mocno zanagarowany i prawdopodobnie stoją pierścienie olejowe. W związku z tym planuję wykonać podwójną płukankę. Pierwsza to zalać cylindry poprzez świece i pozostawić na dwa dni a później wypłukać dół. Głowica jest świeżo po remoncie i wymianie uszczelniaczy. Więc górą oleju nie ubywa. Oczywiście wypłuczę TEC 2000.

  9. Rozumię, że to film sponsorowany przez tego producenta płukanie! Widziałem test płukanek na kanale gościa z USA i ta na pewno nie zaszkodzi i to by było na tyle!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!