Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
JAK ZMIERZYĆ POBÓR PRĄDU Z AKUMULATORA NA POSTOJU W SAMOCHODZIE? PRĄD A MULTIMETR

JAK ZMIERZYĆ POBÓR PRĄDU Z AKUMULATORA NA POSTOJU W SAMOCHODZIE? PRĄD A MULTIMETRZobacz, jak samodzielnie za pomocą zwykłego multimetru zmierzyć pobór prądu na postoju przez instalację elektryczną samochodu.
Dzięki takiemu pomiarowi możemy znaleźć „złodzieja”, np. lampka non stop świeci w bagażniku, radio włącza się samodzielnie po np. 3 minutach od zamknięcia samochodu i udaniu się do domu, a rano samochodu odpalić się nie da.

Podaj, jaki wynik poboru prądu na postoju masz w swoim samochodzie i jaki to samochód, porównamy wyniki w komentarzach.

Pamiętaj, by przed pomiarem samochód zamknąć i zablokować, tak jakbyśmy szli do domu.

Maksymalny pobór prądu na postoju po ok 30 sekundach pomiaru nie powinien przekraczać 0,050A = 50mA. Jeśli masz podejrzenia, wykonaj pomiar przez 10 minut, czy czasem po np. 3 minutach się nie uruchomi, gdy Ciebie w samochodzie nie ma, np. radio i zacznie pobór być na poziomie 1Amera, czyli ok 12W, albo więcej.

👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał „ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam
——————————–

#PRĄD #POSTÓJ #POMIAR #MULTIMETR #ForumWiedzy #Elektryka #vteka #230v #Poradnik #Tutorial #Manual #Instrukcja #ForumWiedzy #Informacja #YouTube

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

18 thoughts on “JAK ZMIERZYĆ POBÓR PRĄDU Z AKUMULATORA NA POSTOJU W SAMOCHODZIE? PRĄD A MULTIMETR

  1. Mierzylem dzisiaj mam 0.22 – 0.23
    Aku ma 5 miesięcy, za dużo czy tyle tolerancji moze być? Jak nie zamykam centralki to jest 0.01 i tak stoi, a jak zamknę centralkę chwile pomyśli i zatrzymuje się jak wyzej pisałem. Mam czym się martwić?

  2. Żeby było bezpieczniej to można podpiąć kabelek pod klema (-) ,owinąć go wokół bieguna( -)akumulatora a drugi kabelek podłączyć do klemy,polączyc szeregowo miernik nastawiony na 10 A i dopiero wtedy odpiąć klemę od bieguna (-)akumulatora.W taki sposob obwód elektryczny w samochodzie będzie miał ciągle pobór prądu,również podczas pomiaru.Trzeba mocno skręcic kabelki przy klemie i przy biegunie akumulatora by dobrze łączyly.Ja dzisiaj tak sprawdzałem w swoim passacie i było tak jak trzeba ok 40-50 mA.Ale wcześniej musiałem znaleźć złodzieja prądu bo wczoraj było 320 mA.Odsłoniłem moduł komfortu ,wysuszyłem go i juz dzisiaj jest dobrze.

  3. witam szukam wskazówki jak naprawić usterkę mam 1.9 sdi i sprawa wygląda tak że ładowanie jest ok ponad 14 na zwykłym i obciążonym prąd pobierany na postoju jest w normie chyba na początku 0,17 po chwili uspokaja sie do 0,03-4 Jeśli nie zdejmę klem na wieczór to rano aku rozładowane nie mam juz pomysłów co to możne być dodam że jak już odpalę auto pojeżdżę odpala normalnie zostawię na pare godzin i nie odpali !!! prosze o pomoc

Dodaj komentarz

Zadzwoń!