Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Jak wymienić letni płyn do spryskiwaczy na zimowy w samochodzie! | ForumWiedzy

Jak wymienić letni płyn do spryskiwaczy na zimowy w samochodzie! | ForumWiedzyGdy temperatura zbliża się do 0°C to bez zbędnego czekania wymień płyn letni na zimowy, byś nie miał problemu z zamarzniętymi dyszami spryskiwaczy.

Temat prosty, ale nadal sporo osób zapomina o podstawowej eksploatacji samochodu, tj. wymianach płynów, a potem problem i szukanie rozwiązania… którym jedynie jest wjazd na ciepły garaż, by wszystko odmarzło.

👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał „ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#ForumWiedzy #Informacja #YouTube

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

42 thoughts on “Jak wymienić letni płyn do spryskiwaczy na zimowy w samochodzie! | ForumWiedzy

 1. Heja, zrobiłem wszystko jak powiedziałeś i po wymianie płynu z przodu wszystko gra, ale z tyłu płyn leje się do bagażnika (po lewej stronie pod światłem stopu).
  Może wiesz czemu tak się stało? (Do wymiany płynu nie było tego problemu. Mechaniczne uszkodzenia podczas wymiany płynu również się nie pojawiły).

 2. Ja do tej pory podczas obecnej zimy jeżdżę na letnim i nie miałem zjawiska zamarzniecia płynu. Dodam że auto nie jest garażowe. Gdybym zastosował się do Twojej porady stracił bym czas i pieniądze. Mam również pomysł na kolejne filmy: jak myć samochód, jak myć okna w mieszkaniu i jak myć podłogi z paneli. Dodatkowo jak wycierac kurze w okresie przedświątecznym. Myślę że każdy z nas zatanawia się jak to zrobić. Pozdrawiam

 3. Można to zrobić tak, by płyn nie leciał na szyby? Nie chcę mieć całego dachu, bocznych i tylnych szyb uwalonych bo teraz średnio idzie umyć a mi tak leci z tego że cały samochód brudny xD

 4. ja robię tak przy tych temperaturach mieszam płyn z wodą pół na pół i temperatura zamarzania wynosi -10*C a płynu mam dwa razy więcej chyba że jak przyciśnie mróz wtedy wlewam normalny płyn

 5. Wystarczy wlać spirytus do płynu letniego (oczywiście w odpowiedniej ilości) i efekt ten sam bez wydawania pieniędzy na markowy płyn. Robię tak od kilku lat i jeszcze mi nigdy nie zamarzł a płyn szybko odparowuje

 6. Jako, że film z Asterka, to pozwolę sobie zadać pytanie..

  Mam problem z ogrzewaniem samochodu. Podczas jazdy dmucha ciepło, elegancko jest. Jak tylko pojazd się zatrzyma i stoi z nadmuchem włączanym, to leci zimne powietrze, ruszy się, to znów leci ciepło…
  Co może być przyczyną?

  Termostat wymieniłem..ale to nic nie dało

  Proszę o pomoc, pozdrowki

 7. Bardzo kiepski poradnik i niefachowy ze względów ekonomicznych jak i praktycznych.
  Pewnie polecą się pytania, a to dlaczego? Więc od razu odpowiem.
  Przypuśćmy ze niedawno uzupełnialiśmy płyn i mamy go z półtora litra czyli tyle co na powyższym filmiku. I co robi mądrala…..
  Wylewa owy letni płyn ( czytaj pieniążki ) w błoto, a można zabrać się do tego inaczej.
  Robię to zawsze tak że wężyk główny dostarczający płyn do spryskiwaczy wkładam do butelki PET i wtedy robię to co ty mądrala wciskam spryskiwacz oczywiście z uniesionymi wycieraczkami od szyby. Tak odzyskany płyn odlewam do pojemnika stojącego w garażu na półce z którego wcześniej dolewałem płynu letniego i w taki sposób oszczędzamy pieniążki na płyn w przyszłym roku.
  Pozdrawiam myślących i mądrale też 😛

Dodaj komentarz

Zadzwoń!