Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Fiat 126p Zlot na Placu Defilad Warszawa 2016

Fiat 126p Zlot na Placu Defilad Warszawa 2016Fiat 126p, maluch, mały fiat, kaszlak, kispolszki, polaquito, peglica, itd. Właściciele kilkuset aut z Polski, Węgier, Niemiec i Holandii przyjechali na Plac Defilad w Warszawie na XIII Ogólnopolski Zlot Fiata 126p.

Fiat 126/126p – (wł. centoventisei) – samochód osobowy skonstruowany i produkowany w latach 1972 – 1980 we Włoszech. Auto było następcą popularnego włoskiego Fiata 500 (wl. cinquecento), ze zwiększoną pojemność silnika, która wynosiła 594 cm3 i mocą maksymalna 23KM. Co ciekawe mały fiat miał podwójną premierę i 9 listopada 1972 roku jednocześnie zaprezentowany został na salonie samochodowym w Turynie, oraz na Placu Defilad w Warszawie.
W Polsce maluch produkowany był na licencji jako Polski Fiat 126p, w zakładach FSM (Fabryka Samochodów Małolitrażowych) w Bielsku-Białej i Tychach od 1973 do 2000 roku.
15 października 1981 wyprodukowano w Polsce Fiata 126p z numer 1 000 000, a całkowita liczba aut, które zjechały z taśm montażowych wszystkich fabryk wyniosła 4 671 586 sztuk. W tym nieco ponad 2 tys. egzemplarzy zmontowanych w Austrii w miejscowości Graz przez Steyr-Daimler-Puch.

W latach 1975-1992 Polski Fiat 126p był eksportowany m.in. do Jugosławii, Czechosłowacji, Bułgarii, Włoch, Wlk. Brytanii, RFN, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Danii, Grecji, Chin, Nowej Zelandii, Australii, Chile i na Kubę. Łączny eksport wyniósł prawie 900 000 aut.

Przez blisko 30 lat mały fiat przeszedł niezliczoną liczbę zmian i doczekał się kilkunastu wersji produkcyjnych, m.in.:
Polski Fiat 126p 600
Polski Fiat 126p 650E
Fiat 126 BIS
Polski Fiat 126p Cabrio
Polski Fiat 126p FL
Fiat 126 elx
Fiat Maluch

Ze względu na swoja popularność Fiat 126p dorobił się wielu przezwisk w Polsce (m.in. mały fiat, maluch, kaszlak) i na świecie. W krajach byłej Jugosławii – Chorwacji i Serbii oraz Słowenii nazywany był odpowiednio peglica (żelazko) i bolha (pchła). Węgrzy nazywają go kispolszki (mały Polski), kispolak (mały Polak) i egérkamion (ciężarówka myszy). W Niemczech i Irlandii przyjęła się nazwa bambino, a na Kubie polaquito.

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

One thought on “Fiat 126p Zlot na Placu Defilad Warszawa 2016

Dodaj komentarz

Zadzwoń!