Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
Czy kierowca samochodu służbowego musi mieć widzenie stereoskopowe?

Czy kierowca samochodu służbowego musi mieć widzenie stereoskopowe?Czy musisz mieć widzenie przestrzenne jak prowadzisz auto służbowe kategorii B? http://www.badania-lekarza-medycyny-pracy.com/badania-kierowcw-samochodw-subowych.html

Witam Panie Dariuszu, mam takie pytanie, wiadomo, że obecnie kierowca
samochodu służbowego kategorii B musi mieć widzenie stereoskopowe,
reguluje to załącznik bodajże nr 2 do rozporządzenia ministra.

Czy są jednak jakieś kryteria, w jaki sposób ta zdolność do widzenia
stereoskopowego ma być sprawdzana i oceniana? Jeśli tak to proszę o
wskazanie podstawy prawnej takich szczegółowych wytycznych – czyli
kryteriów prawidłowości widzenia stereoskopowego.

Rozwijając moje zapytanie, czy jedynym kryterium jest tu stereometr
(popularne ustawiane patyczków) na psychotestach, czy też np. test muchy o okulisty może być równoważny?

Jeśli ktoś przejdzie test muchy u okulisty, to znaczy, że widzi
stereoskopowo, czy taka osoba wobec tego może mieć problem z ustawianiem patyczków na stereometrze i wobec tego wobec niej psycholog orzeknie, że ma zburzone widzenie stereoskopowe? (i tu wracamy do tego, gdzie konkretnie są opisane normy widzenia stereoskopowego, bo w załączniku do rozporządzenia
ministra ich nie ma…).

Pozdrawiam w to sobotnie słoneczne popołudnie

Paweł
………..
Witam, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
Pozwolę sobie jeszcze dopytać.. poczytałem sobie o tym zagadnieniu sporo dzisiaj…

Otóż Pana film jest z 2010 roku, w lipcu 2014 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, które zastąpiło to z 2011 roku, gdzie faktycznie byłą mowa o tym, że u osoby kierującej pojazdem w ramach obowiązków służbowych wykonuje się badanie na widzenie zmierzchowe i olśnienie.

Natomiast w rozporządzeniu aktualnie obowiązującym z lipca 2014 roku nie mogę się doszukać wzmianki o osobach kierujących pojazdem kategorii B w ramach obowiązków służbowych –

jeśli chodzi o kategorię B jest tam z grubsza podział tylko na starających się i posiadających prawo jazdy kat B – i widzenie stereoskopowe faktycznie jest niewymagane (pod pewnymi wyjątkami), widzenie zmierzchowe i wrażliwość na olśnienie nie są badane (!), natomiast … dalej są już tylko osoby podlegające badaniom na podstawie art. 39 ustawy o transporcie drogowym i u nich wymagane jest prawidłowe widzenie zmierzchowe, prawidłowa reakcja na olśnienie i prawidłowe widzenie stereoskopowe (ale kierowa kat. B poruszający się pojazdem służbowym do 3.5 tony/do 9 osób, chyba nigdy nie podlega tej ustawie….)

Jako, że w tym najnowszym rozporządzeniu nie ma mowy o osobach kierujących pojazdem kat. B w ramach obowiązków służbowych, to można wobec tego założyć, że nie muszą one mieć badanych nawet reakcji na olśnienie i widzenia zmierzchowego.. no chyba, że są jakieś inne akty prawne to regulujące……….. że jednak olśnienie i widzenie zmierzchowe musi u tych osób być badane, a widzenie stereoskopowe nie… (?)

Ten temat naprawdę jest dość zagmatwany a w internecie mało kto ma taka wiedzę jak Pan na ten temat

pozdrawiam

Importowane z Youtube Sprawdzamy auta przed zakupem dla każdego klienta w Warszawie iokolicach, nasza firma sprawdza Auta Hybrydowe, Elektryczne i Auta Diesel oraz LPG. Zamów sprawdzanie samochodu z naszą firmą w Warszawie. Sprawdzenie Przed Zakupem Auta, Quada, Motorówki itp.. Mechanik z Dojazdem do Sprzętu!

Sprawdzenie Przed Zakupem Auta, Quada, Motorówki itp.. Mechanik z Dojazdem do Sprzętu! Mechanik z Dojazdem w Warszawie! Mechanik który sprawdzi dla ciebie: Mechanike Samochodową, Sprawdzenie Dokładne Elektryki Samochodowej, Mechanik i Diagnostyka na miejscu, Diesel, LPG, Hybrydy, Elektryczne, Adblue.

2 thoughts on “Czy kierowca samochodu służbowego musi mieć widzenie stereoskopowe?

  1. pojebało was całkowicie z tymi badaniami, nie dość, że pracy nie ma to jeszcze niedługo co drugi badań nie przejdzie bo wymyślacie cuda na kiju byle tylko pieniążki wpadały za badania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń!