Loading…

Sprawdzamy Auto Przed Zakupem

Mechaniki z dojazdem do Auta
Kontakt
5 lat z Mazda MX-5 - podsumowanie kosztów!

5 lat z Mazda MX-5 – podsumowanie kosztów!Pięć i pół roku temu na urodziny kupiłam sobie i Markowi samochód. No dobrze, wzięłam go na kredyt – ale prezent i tak był udany. Majówkę 2012 spędziliśmy, jeżdżąc tu i tam, tylko po to, żeby nacieszyć się nowym nabytkiem. Do dziś, kiedy wsiadam do naszej Mazdy, jestem zadowolona – bo uważam, że to był bardzo dobry zakup. Ale czy Mazda MX-5 nadaje się na auto na co dzień?

[English subtitles available]

Mój profil na FB: https://www.facebook.com/jestpiekniepl/
Mój profil na Instagramie: https://www.instagram.com/amgidynska/

Wszystkie wpisy o MX-5 na Jest Pięknie: https://jestpieknie.pl/tag/mazda-mx-5/

Importowane z Youtube Przedmioty które powinny być zauważone przed kupnem samochodu w Warszawie. Zobacz, co nasi mechanicy biorą pod uwagę podczas inspekcji pojazdu.

Szczegóły dotyczące samochodu – Cała dokumentacja sprzedawcy jest sprawdzana, a informacje o samochodzie uzupełnia ekspert.

Stan zdrowia – Nasz ekspert zmierzy grubość lakieru na każdej części karoserii oraz zmierzy odstępy między nowymi a używanymi.

Czy Szkło jest w dobrym stanie. – W ramach kontroli pojazdu sprawdzamy szybę pod kątem uszkodzeń i odnotowujemy datę uszkodzenia.

Warunki oświetleniowe – Oświetlenie pojazdów, w tym reflektory i tylne światła, jest pod naszym ścisłym nadzorem.

Stan kół i opon – Nasz specjalista określa, czy koła i opony mogą być ponownie użyte. Koła i opony to dwie najważniejsze części samochodu.

Co się dzieje w komorze silnika? Nasz mechanik przeprowadzi dokładną kontrolę płynów roboczych, elementów konstrukcyjnych i osiągów silnika pojazdu.

Wyposażenie i wnętrze… Cały sprzęt w Warszawie będzie dokładnie sprawdzany pod kątem prawidłowego funkcjonowania.

Przejedźiemy się samochodem, zrobimy też serię testów – Nasz specjalista przeprowadzi dokładną jazdę próbną, aby upewnić się, że osiągi pojazdu są na najwyższym poziomie.

Kontrola podwozia – Do dokładnego zbadania podwozia wykorzystywana jest niezależna stacja diagnostyczna.

Diagnostyka systemów komputerowych – Do sprawdzenia samochodu zostanie wykorzystany komputerowy test diagnostyczny.

Robienie zdjęć w celu prowadzenia ewidencji – Podczas badania zrobimy wiele zdjęć pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Sprawdzone-auto.pl zajmuje się pomocą w sprawdzeniu aut przed zakupem. Zamów opinie i oceny aut. Sprawdzenie auta przed kupnem to pierwsza rzecz, o jakiej powinniśmy pomyśleć, zanim nastawimy się na jazdę nową zdobyczą. Sprawdzanie samochodu z pozoru wydaje prostym tematem ale potrzebny jest mechanik specialista.

41 thoughts on “5 lat z Mazda MX-5 – podsumowanie kosztów!

 1. Po 3 latach od publikacji. Pewnie nie korodowało wizualnie z zewnątrz ale to co się dzieje na rantach tylnych błotników jest nie do uniknięcia
  Warto jak najwcześniej zaizolować blachy a szczególnie rant błotnika żeby błoto siedzące tam nie trzymało wilgoci bezpośrednio na metalu i ogarnąć woskiem profile zamkniete

 2. Gratuluję zakupu. Ja mam MX-5 z 91 roku i jak na razie pięknie się prowadzi. Lekka rdza, ale ma już swoje lata. Na wyjazd urlopowy trzeba umieć się spakować i tylko raz trzeba było dociskać klapę bagażnika …. 🙂
  Szerokiej drogi 😀

 3. Aniu mam pytanie aktualnie pracuje w Niemczech i dojeżdżam z Polski ale nie codziennie . Czy takie autko było by dla mnie. Ogólnie w miesiącu robię około 1800 km , jeżeli stwierdzisz że to nie auto na takie trasy to co byś poleciła

 4. Jak bardzo podoba mi się to auto…!Przez 10 lat zbierałem na wymarzony motocykl i się udało- odwiedziłem całą Polskę, byłem w Alpach itd.
  Mazda MX-5 jest kolejnym marzeniem do realizacji, tylko nie wiem, czy przed skuterem Vespa, czy później…
  Motocyklowe marzenie zrealizowałem, wiec może należy sprzedać motocykl i kupić MX-piątkę… To jest plan!
  Za każdym razem, gdy mijam MX piątkę mam ochotę pokiwać jej kierowcy 🙂
  Film jest bardzo pozytywny – takie testy bardzo mi się podobają.

 5. Dziękuję za film. Myślę że dzięki niemu stoi na podjeździe piękna biała mx5 NCfl. Obejrzałem raz, podobało się, zapomniałem. Obejrzałem drugi raz, odpaliłem ogłoszenia, i znalazłem moją <3
  Gdyby nie Pani to spora szansa, że jeździłbym jakimś VW, a miaty nie da się nie kochać 😉
  Wybrałem NCfl tylko dlatego, że jest ładniejsza od ND. Trafił się tak zadbany egzemplarz (25 tys przebiegu), że głupotą byłoby się zastanawiać 🙂

 6. Ja rozumiem, czas i wygoda. Ale nie czujecie się jak idioci kiedy ktoś wymienia Wam olej za 1600zł? Jest wiele serwisów, jakością nie odbiegających od ASO, w którym pracują tacy sami mechanicy, którzy wykonują takie usługi za ułamek tej kwoty.

 7. 7:30
  Sprawdzono też stan nadwozia czy nic nie koroduje – nie nie koroduje.
  Nie dziwię się że nie kupujecie samochodów używanych skoro tak banalnej rzeczy sami sprawdzić nie umiecie. Mąż w ogóle nosi spodnie? Na sprawdzanie stanu oleju, żeby bagnet wyciągnęli też jeździcie do ASO?
  Załamka.

 8. Witam 🙂
  Jak już wspomniałem o zakupie NC tak też zrobiłem. Teraz kilka zdań na temat różnić NB vs NC. Pomijając spore różnice techniczne takie jak wyposażenie (ubogie w NB, a na bogato w NC) to surowość auta z niemal przed dwóch dekad daje wiele fanu. Dla porównania NC jest jakby bardziej cywilizowana, dorosła. Tym autem można spokojnie jechać nawet nad morze. Nie wyobrażam sobie tego starą NB. Muszę przyznać, że te auta są wspaniałe i to dzięki nim pojawia się ten wspaniały uśmiech na twarzy. Różnice w przyspieszeniu czy to 110 KM w NB czy też 160 KM w NC to mało istotna sprawa. W dzisiejszych czasach przy takiej ilości samochodów na drodze jest to sprawa dalszego rzędu.

 9. Myślę bardzo podobnie. w 2010 kupiłem nowe Scirocco i jeździłem 4 lata, zadowolony i spełniony w pewnym sensie. W ciągu tych 4 lat urodziła się moja córka i mimo, że był jeszcze Citoren Xsara to jeżdziliśmy wszędzie Scirocco no i… dało się ale coś mnie tknęło i postanowiłem być pospolitym tatą, wymieniłem tabor domowy. Zakupiłem 2 Passaty używane, kombi i sedan hehehe, nie zmieniłem tylko Imienia na Janusz do kompletu(z całym szacunkiem dla wszystkich Januszy). Szybko się ocknąłem i Passaty zostały sprzedane a ja przebrnąłem przez kilka fajnych aut do momentu, kiedy zobaczyłem znowu auto stworzone dla mnie: Niepraktyczne, nie mające za wiele sensu i często krytykowane: Mustang EcoBoost 😀 Między innymi kanał i testy Marka utwierdziły mnie w wyborze silnika. Dziś mam pod domem służbowe C4, C3 mojej ukochanej a i tak wszędzie jeździmy Mustangiem. Jestem chyba ewenementem bo często używam prywatnego auta w celach służbowych a nigdy odwrotnie 😀 I to świadczy o prawidłowo dokonanym wyborze… Kupuj sercem, choć rozum może coś od siebie dorzucić (nie przepadam za marką Citroen ;)). Pozdrawiam

 10. Ja mam aktualnie Mazdę mx5 NB i jutro kupuję kolejną NC (pozbywam się też Renault Clio RS Trophy) na rzecz tych "niepraktycznych" dających fun z jazdy samochodów. Kiedyś ktoś powiedział: "lepsze od Mazdy Miata są tylko 2 Miaty" 🙂
  W planie na przyszłość mam zakup NA i ND

Dodaj komentarz

Zadzwoń!